FOTKY

Fotografický Týdeník I - Barva a Stormy

27. října 2013 v 23:26 | Shagua de Sanguinis
ANOTACE: foto týdeníky dělám do školy, ale napadlo mě že by se to dalo použít i pro blog...

Tento týden jsem si zvolila fotografování přírody, protože jsem se dostala do krásných míst Orlických hor, kde jsme byli na výletě. Fotky jsou z okolí vojenské pevnosti Hanička a jeho okolí.

Jako srovnání jsem si nemohla zvolit nic jiné než Impresionisty. Konkrétně práce Alfreda Sisley (*1839 - †1899). Sisley byl angličan, který zprvu se zabýval malbou jako amatér. Do Francie se dostal díky dceřinému sídlu své firmy v Paříži. Zde se dostal až do Gleyrova ateliéru, kde se seznámil s C. Monetem a F. Bazillem.Až do pozdního věku se nechával inspirovat Monetovými pracemi a ctil jeho pravidla o čistosti barev, avšak nikdy neztratil smysl pro soudržný tvar. Alfred Sisley pracoval s technikou malby, impresionisticky používal světla a stíny.


Vybrala jsem si tohoto umělce, protože můj týdeník pracuje převážně s barvami a jejich využitím v krajině. Zároveň jsem v době fotografování četla knihu o pracích impresionistů, která přímo ovlivnila moje počínaní. Výběr A. Sisleyho byl jednoznačný kvůli zaměření na krajinu a barvy a prvky v krajině. Byl stejně jako já okouzlen barvami podzimu, ač se to může zdát jako klišé.

Zahradní

14. srpna 2012 v 15:26 | Shagua Akitsumi
Pár grafik či fotek co se mi líbili v poslední době. a docela se mi i povedly, pokochejte se. *pužitelno i jakk Wallpapers*
Detailní záběry z mého života

28. srpna 2011 v 21:21 | Shagua Akitsumi
Poslední dobou hodně fotím, ale stále nic neuveřejňuji, nevěděla jsem proč. Teď jsem se toho domákla, prostě nebyl čas. Stále je tu něco co musíš přečíst, znát a rozumět, etc.
Takže nějaké malé pofoceníčko by nebylo? Ale ano... tak si to dobře prohlédněte drazí. Tak blízk k zebřímu zadku se už v životě nedostanu.


ne že by to tedy byl jenom zebří zadek


No myslím, že k tomuto zadku bych snad ani bylížeji přijít vážně nechtěla.


Zase k tomuto bych nechtěla přiblížit zadek svůj... hehe xDD!


Kryšpín Riš-pín... neboli moje zlatíško Richard, který okupuje moje oblíbené místo na sedačce, zvláště tehy chceteli si sednout.
Nakonec tedy zebří čuch...A nějaký zebří sluch!

Madman looks (UN) NORMAL!

11. června 2011 v 21:24 | Shagua-san
Poslední dobou,....trochu ujíždím na rozcuchaných vlasech a tak trochu na cat~eyes! takže jsem fotila pár fotek v posledních dnech-

(pokud si myslíte že na všech fotkách budu já, tak se vlastně vůbec asi nemýlíte)


zkuste si umýt Panda sítny...hehe!

Tak blízko matičce jak se jen dá

15. května 2011 v 23:08 | Shagua-san
Byla jsem...venku. Fotila jsem na jaře, jak Gaia ukazuje svou tvář. Jak se snaží pobudi vše co známe. Tiše aniž by si toho někdo všimnul a najednou je vše zelené krásné a uchvacující. Málo z toho, málo lásky jen naznačuje pouhý snímek, ale jak zachytit dokonalost. jak zachytit vítr ve vlasech- jak zachytit hnilobnou vůni mechu...-Nikdo neumí, avšak moje oblíbené fotky vám jsem dám. Byl to první den co tu bylo hezky

 
 

Reklama