TÉMATICKÉ OKRUHY SVĚTA A JEJICH DEFINICE

26. března 2014 v 0:42 | Shagua de Sanguinis |  - Myšlenník
*Úkol: Zamyslet se nad světem "tématickýmy okruhy světa a jejich definicemi" formou úvahy. Inu, nemyslela jsem si, že by o tyto pseudokecy měl někdo přijít!!*


Zamyslet se nad světem? Taková obrovská bublina s hranicí i bez ní. Hledat definici nebo rozdělení této problematiky je dosti složité. Já bych řekla, že svět se dá rozdělit pouze podle různých pohledů.
Tyto pohledy mohou být v zásadě tři. Je to pohled subjektivní, objektivní a neurčitý.

Začala bych tím naprosto neutrálním pohledem, tedy tím, který nikdo na tento svět mít prostě nemůže. Neurčitý. Na to, že tento náhled na svět vůbec neexistuje, se na něj dá říct mnohé. To je pohled samotné reality na sebe samu, je to vnitřní pohled světa na sám svět. Aby tato fráze byla daleko pochopitelnější, zkusím to přirovnat.
Popíšu tento pohled na entitě, která je každému nějakým způsobem blízká. Je to entita božství, která by měla mít neurčitý pohled na svět, ale ne každá náboženská představa má entitu, která je takto neutrální. Dle mého jedna z mála, která by mohla mít neutrální prohled na svět, by mohla být Pramatka Země Stvořitelka Všeho (Řecká Gaia, nebo její adaptace Mundo, velice neutrální postava celé této mytologie).
Ta by sama sebe a svojí tvorbu moc rozdělit nedokázala, možná by si o svém stavu, v jakém se nachází, časem něco pomyslela, nicméně ho nijak nekomentuje a nijak ho neovlivňuje. Jako samotná entita prostě existuje a nic víc. Její myšlení a vnímání není omezeno časem ani prostorem. Viděla všechno, vidí všechno a všechno vidět bude. Možná žádná rovina reality pro ni ani neexistuje, včetně té časové. Pro ni nemá smysl nijak si svět přikrášlovat nebo zhnusovat, je to právě neutrální bytost, stejně tak jako existuje a neexistuje v mysli každého z nás.
Tento pohled na svět je dle mého nereálný, pouze náboženství i věda se nám ho pokoušelo nějak přiblížit a navodit. Ale díky tomu se stala i myšlenka tohoto nereálného pohledu reálná. Proto docházím k tomu, že je božský pohled čistě faktický.
Objektivní pohled je pohled většiny velice inteligentních a pokorných lidí. I když tento pohled má svá omezení.
Dospělý člověk ve své pudové stránce nedokáže od něčeho odmyslet sebe, když už nad tím přemýšlí. Jsou tu tendence u lidí, kteří získají ve svém životě mnoha zkušeností a dosáhnou vysokého stupně vzdělání, že se blíží skoro neutrálnímu bodu. Ale vždy se jenom blíží. Tento bod je výsledkem daného objektivního náhledu na svět. Ale i přesto, ve vší této objektivní stránce světa, se tam dostane část subjektivního názoru.
Často se věří, že nějaký z populárních názorů je objektivní jenom díky mediální propagandě. Nicméně já věřím, že tomuto pohledu na svět je nejlepší se vyhnout. Tedy pokud volíme tu složitější cestu s objektivním názorem. Neboť každý, kdo vypráví nějaký příběh nebo nějakou tezi, do toho dává něco ze sebe. Pro vytvoření opravdu objektivního názoru je tedy nutné si zjistit nějaká fakta a vyslechnout více názorů, dle mého, ne zase tak skromného názoru, je deset zdaleka ten nejmenší počet.
Fakta jako taková musí postrádat jakoukoliv citovou zabarvenost, pokud je to možné. Pak toto faktum můžeme brát zcela objektivně. Možná až jako neutrální výpověď o světě. Takže pomocí faktů můžeme dosáhnout až neutrálního pohledu na svět, tedy zdánlivě objektivního. Ale fakta nejsou názory na svět, nicméně nám pomáhají si ho jasně utřídit. Fakta jsou jakési výpovědi o dané problematice.
Skutečně objektivní náhled na svět není vědomý a je možný pouze u malých dětí, u kterých se ještě nerozvinulo vnímání svého já a proto je u nich potlačena subjektivita. Toto krátké období života, které si stejně pamatovat nebudou, je jediné, kdy jasně vnímáme rozdvojenost reality jako objektivní. Jelikož jsou spoutány neovládnutými pudy, jejich pohled na svět, ač omezený, je velice objektivní. Je to známý svět faktický a neznámý svět abstraktní.
Jediné úskalí je střet subjektivity s objektivitou, kdy se náš subjektivní pohled na danou věc snažíme obhájit před ostatními a prohlásit ho za objektivní. Tehdy se dostáváme do té konfrontace, kdy svůj subjektivní svět se snažíme napasovat do jiného. Některé světy prostě přilnou, jako by se náš svět odjakživa vyvíjel stejně, a některé nezapadnou ani z části.
Subjektivní je jenom náš pohled. Subjektivní pohled na svět má každý z nás. Každý má nějaký názor, možná i ten, co ho nemá a tupě zírá večer co večer na televizi, díky které vzniká celá naprogramovaná nová generace. Protože je jim podstrčen subjektivní názor v rouše objektivním.
Člověk nepotřebuje k subjektivnímu názoru předchozí zkušenost, jako je to u objektivního. Avšak se jeho subjektivní názor na svět může volně měnit s každou další přicházející zkušeností, objevem nebo poznatkem. Věřím, že v případě dostatku informací, zvláště těch faktických, se může dosáhnout až objektivního názoru.
Subjektivní pohled na svět je jediný, který je bez minusového faktoru, tedy faktoru lidstva. Člověk je jenom člověk. To, jak se rozděluje tento svět, si vybíráme sami. Bez nějakého obhajování sebe sama před někým jiným. Pokud se tedy náš vnitřní id neobhajuje před super-egem. Tento pohled je prostě náš. Můžeme si podle něj dělit svět, jak chceme. Každý sám za sebe, ale to také znamená, že to má váhu jenom pro nás. Tudíž pro některé ambiciózní jedince je tento pohled dosti méněcenný. Ale pokud si uvědomíme jeho vlastní svobodu, znamená to pro nás jisté možnosti. Možná to i znamená, že cokoliv si sami vymyslíme, prostě existuje.
Závěrem bych chtěla říci, že nezáleží na tom, jak svět rozdělujeme nebo definujeme, ale jak se na něj díváme a jak ho chápeme. Dle mě svět nejde moc dělit ani definovat, jsou to jen mé subjektivní představy, které mi produkují chemikálie v mozku. I když se často blížím k bezkonfliktní až buddhistické objektivitě, či spíše k neutralitě pohledu na daný problém, stále stejně, jako lidská bytost, budu mít svůj názor subjektivní a nebudu ho nikdy používat jako nějaké faktické objektivní činidlo.
Rozdělení světa není možné, protože by se rozpadl. Stejně jako je to v současnosti, kdy se stylem, kterým se věci učí a předkládají studentům, jejich pohled na svět dost rozpadá. Mají v hlavě svět jako planetu, svět jako vnímání, svět jako lidstvo atd. Nicméně málo z nich si tohle všechno dokáže spojit dohromady, protože půlku věcí neposlouchají a to co jim utkví v hlavě je žalostně malý segment roztříštěný na tisíce úlomků dané věci. Z mé zkušenosti, že čím více věcí studuji, tím více mi dávají smysl jako celek, vychází můj názor, že: "Svět dává smysl jako celek, chápání ho v souvislostech je jediná možná cesta jak přežít. Větší souvislost je to, co hledáme. To je svět."


Literární zdroje a podklady k úvaze:
Fühmann, Franz (1987) Prometheus. Odeon.
Slipp, Samuel (2007) Freudovská Mystika. Triton.
Piaget, Jean (1928). The Child's Conception of the World. London: Routledge and Kegan Paul.
Drapela, Victor J. Přehled teorií osobnosti. 6. vydání Portál.

**Za trpělivost se mnou, mým vyjadřováním a mojí myslí moc děkuji MITSUKO <3**
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pražský poděs Pražský poděs | 26. března 2014 v 7:49 | Reagovat

Hezké, ale já si třeba myslím, že čistě objektiviní názor neexistuje. Ať se člověk snaží sebevíc, stejně do svého názoru bude vnášet svůj pohled. Ale vcelku to je moc hezky řečeno.

2 Arlenenug Arlenenug | E-mail | 22. července 2017 v 1:26 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

3 Arlenenug Arlenenug | E-mail | 22. července 2017 v 16:15 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

4 Flossiepoisk Flossiepoisk | E-mail | 25. července 2017 v 21:53 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

5 Flossiepoisk Flossiepoisk | E-mail | 26. července 2017 v 3:20 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

6 CarolynNuarp CarolynNuarp | E-mail | 5. srpna 2017 v 14:57 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

7 CarolynNuarp CarolynNuarp | E-mail | 6. srpna 2017 v 17:39 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

8 Avia777gen Avia777gen | E-mail | 16. srpna 2017 v 17:12 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

купить авиабилеты дешево аэрофлот официальный
авиасейлс7официальный сайт дешевые авиабилеты купить онлайн
купить авиабилеты дешево сайт победа
авиакомпания купить дешевые авиабилеты официальный сайт
авиабилеты дешево москва

9 Larrynab Larrynab | E-mail | Web | 14. září 2017 v 6:41 | Reagovat

http://www.debinnenkomst.nl/component/k2/itemlist/user/9715  источник   смотреть мультфильм версия  http://parshwabuilders.com/component/k2/itemlist/user/435495

10 Larrynab Larrynab | E-mail | Web | 24. září 2017 v 17:15 | Reagovat

http://brandshoppingdirect.co.uk/component/k2/itemlist/user/490424  смотреть онлайн кино новинки в качестве бесплатно   смотреть фильм фильм бесплатно hd  http://recso.ucu.edu.uy/component/k2/itemlist/user/31909

11 Larrynab Larrynab | E-mail | Web | 27. září 2017 v 5:30 | Reagovat

http://biblememorization.com/component/k2/itemlist/user/141809  лучшие сериал 2015 смотреть онлайн бесплатно   1 1 сериал смотреть онлайн  http://xn--80aaoucbgkp.xn--p1ai/component/k2/itemlist/user/712139

12 BethanyGtb BethanyGtb | E-mail | Web | 7. října 2017 v 9:48 | Reagovat

http://owhagroup.co.za/story.php?title=order-deltasone-prednisone-online-cheap-buy-drugs-without-prescription

13 Larrynab Larrynab | E-mail | Web | 9. října 2017 v 15:47 | Reagovat

http://klimaatkeur.nl/component/k2/itemlist/user/295855  смотреть сериал зона   смотреть фильм в отличном качестве фильм бесплатно  http://www.isovietnam.vn/component/k2/itemlist/user/203149

14 BethanyEnw BethanyEnw | E-mail | Web | 26. října 2017 v 12:46 | Reagovat

http://neptune.blackplanet.com/Ashton451/message/13652585

15 Alinkawbi Alinkawbi | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 12:26 | Reagovat

<a href=http://eromoney.com/?ref=4845><img>https://image.ibb.co/bTZSk6/copywriting_rabota.jpg</img></a>
Привет люди добрые.
Не очень давно у меня были большие проблемы в связи с отсутствием постоянного заработка.
Я молодая студентка но найти себе козырного папика как-то особо нет желания. Принялась искать способы заработка денег в сети интернет и наткнулась на один один заманчивый ресурс. Вам сюда <a href=http://eromoney.com/?ref=4845>на сайт</a>

Весь процесс сводится к тому, что мне нужно создавать описание секс видео клипов и за это мне платят бабки. Это легальный ресурс и отзывы о нем только лестные.
Решилась и себе попробовать, прошла небольшую проверку (необходимо написать на проверку пять текстов и модер их проверив дает добро на трудовую деятельность).
Заработная плата поначалу была не очень большой - платили по восемь рублей за каждый новый пост, но в процессе труда я сначала вышла на 10 деревянных за пост - описав более 200 порно клипов, а на сегодняшний день уже зарабатываю по двенадцать рубасиков так как вышла на рубеж в три тысячи описаний <a href=https://incest-home-video.ru/grany>порно бабушки и внучки</a>
...
Что самое интересное и к чему я усилено стремлюсь - это сделать описание более 5000 клипов и стать модератором на представленном вашему вниманию веб портале с уже установленной зарплатой и бонусами...
Выплаты проводятся стабильно после написания пятидесяти роликов <a href=https://incest-home-video.ru/dady/467-yunaya-dochurka-drochit-malenkiy-chlen-lysomu-pape.html>папа дрочит на десятелетьнюю дочку фото галерея</a>
, по этому об этом беспокоиться не нужно...
Свои 500-700 рубасиков в сутки я имею стабильно и мне пока хватает на собственные расходы...
Если есть желание - вступайте. <a href=http://eromoney.com/?ref=4845>тут</a>

Всем удачи!!!

16 ShaylaAeoiu ShaylaAeoiu | E-mail | 12. října 2018 v 2:47 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama