Svět?!?

26. března 2014 v 22:23 | Shagua de Sanguinis |  - Myšlenník
/ A dnes již druhé zadání našeho ztřeštěného vyučujícího. Když už jsem to napsala, proč se tímto blábolem taky nepochlubit. Mitsuko navíc si to musela chudinka přečíst!!! Já jsem jí za to nesmírně vděná... Hlavně protože jenom díky její nekonečné snaze začínám psát trochu lidsky. /

Pojmy, které úvaha má obsahovat:

Svět, Příroda, Kultura, Člověk, Civilizace, Historie, Aktuální současnost, Čas, Obraz, Vizualita, Vizuální kultura, Vizuální gramotnost, Umění, výtvarná výchova, Autoedukace, Dítě, Učitel, Stylizace, Deformace, Konfrontace, Stav současné společnosti, Politicky-ekonomická propaganda, Náboženská propaganda, Kategorie Fotografie, Dokumentární fotografie, Aranžovaná fotografie, Reklamní fotografie, Transformace skutečnosti, Transpozice, Manipulace psychologická, Manipulace obrazem, Morální správnost manipulace.

***

Napsat úvahu obsahující tolik pojmů je celkem nereálný úkol. Vlastně mi přijde nemožný. Polemizujeme o absolutnu, které je neuchopitelné. Pro myšlenky některých i nereálné.
Pro křehkou uměleckou duši je to dosti stresující úkol. Když se dívám na ten nekonečný seznam pojmů, propadám zoufalství a beznaději, že to nikdy nedokážu zpracovat do konce. Většina lidí, aby si to zjednodušila, začne vytvářet balamutící "pseudokecy", které už svojí nesrozumitelnou podstatou odrazují čtenáře od čtení. Ale je skutečně naším cílem utvářet naoko inteligentní proslov plný cizích slov a myšlenek tak křehkých, že se vlastně ani netýkají celého tématu. Nebo je naším cílem svědomitě přistoupit k úkolu a napsat, jak cítíme s daným tématem. Jsme pak dobří literáti?


Když to beru z mého pohledu, musím se přiznat, že jsem asi trochu jinde. Jsem u čtení odborné literatury, článků a dalších věcí. Postupně jsem se začala učit o tom, jak sestavovat studie a pojednání. Mým cílem je sestavení odborného textu. Nejsem bez sebezapření schopna napsat úvahu o ničem. Ač je zadání jakkoliv velkoryse definované. Připomíná mi to chvíle naprosté deprese, kdy píšeme samé mozkové výplachy, abychom se dostali z nepříjemného stavu. Je to s námi tak špatné, když už to po nás chtějí i na vysoké škole. Pochopila bych pojednání o vývoji fotografie, o studování funkcí jednotlivých částí fotoaparátu či o podobných praktických věcech. Ta bych psala dokonce i ráda. Protože si dělám svoje poznámky a výpisky z literatury. Není možné po mě chtít, abych polemizovala o absolutnu, jako o něčem, co se mi bude hodit do praktického života nebo do kariéry učitelství, to mohu dělat doma, pro své duchovní povznesení.

***

Zamýšlet se nad světem je samo o sobě šílenství, kterému se dlouhou dobu chci vyhnout. Mé pojetí reality je ucelené a není dobré se v něm rýpat, protože jakmile začnete zpochybňovat základy, rozsype se vám celé vaše bytí a nedokážete ho už nikdy udržet jednotné.

Lidé si libují v definování světa. Lidé potřebují být pevní ve svých základech a v chápání věcí okolo nich. Potřebují pravidla reálného a nereálného. Pokud lidé nemají pravidla, nějaká si najdou, aby se mohli v rámci přírodních zákonů začlenit do kultury.

Já sama jsem vychovaná vlčím způsobem, bez pravidel, bez trestů, ale i bez odměn. Sice tvrdím, že je to nejlepší, co mě mohlo potkat na cestě kvalitního člověka, ale nyní si úzkostlivě hledám pravidla a směrnice, kterými se mám řídit, abych svému životu dala nějakou rovnováhu.

Nedávno na přednášce sociální pedagogiky nám vyprávěli, jak fungují některé alternativní školy. Mají tak silný studentský výbor, že si odhlasovali téměř anarchii. Například zrušení matematiky, zrušení večerky a podobně. Ale poté, co tuhle svobodu zakusili, se jako popálení rychle vrátili k pravidlům. A byla to pravidla mnohem přísnější, než měli předtím. Protože pro člověka je důležitá systematizace a systém samotný.
Máme ale to štěstí, že je zkušenost nepřenositelná. Lidský život by byl tak prázdný, kdyby člověk předával jeden druhému své zkušenosti. Byla by to ohraná deska. Tichá vyjetá stopa. To protože každý vnímáme svět nově. Přijde nám jedinečný a naše zážitky také. Proto jsme se v depresi ještě neoběsili, když něco prožíváme dokola a dokola.

Civilizace je nastavená tak, že stále opakuje stejné chyby. I když s novou technologií nebo s novými možnostmi. Tohle dokazuje naše historie. Spory, války, technologické zkraty a jiné podobné záležitosti. Historie proplouvající časem, která pomalu zaznamenává každý štěk lidské současnosti. Poslední dobou si uvědomuji, že lidská existence bez války je dosti zmatená. Lidé od své podstaty potřebují boj a válku. Proč bychom jinak opakovali tak zásadní chyby? Podléhali hněvivým emocím, každá chyba se opakovala a my přesně opakujeme chyby vlastních rodičů, jejich rodičů a rodičů jejich rodičů. Jenom to každý snášíme jinak v rámci doby.

Současnost je zaměřena na technologii. Lidé nečtou, protože je to pro ně otravné. Používají obraz, vizualitu, jako východisko k tomu, aby nemuseli myslet. Jak jednoduché je koukat na televizi? Jak jednoduché je zírat mimo tento svět? Mimo vlastní život a nehledět do hloubky, jenom klouzat po povrchu. Odpočinout si od vlastního života. Nezajímat se o to, co vlastně děláme. Marníme čas v prázdnotě naší mysli, která si odvykla myslet. Tohle zajišťuje celá slavná vizuální kultura. Prožíváme náš život jako někdo jiný, skrze příběhy a hry, kde si myslíme, že jsme pány. Kéž by se to dělo alespoň skrze knihy, kde panuje alespoň špetka naší fantasie, ale všechno nám servírují přes obraz a my jako stádo věříme, že to jsou věci hmatatelné. Je jen otázka času, kdy přijdou věci s technologií k oklamání našich nervů a mozků a budeme cítit jenom to, co si budeme přát. Nebo spíš co si budou přát oni.

Pak se ale začne vyvíjet jistá schopnost těch lidí, kteří nechtějí promarnit svůj život v hlouposti. A ti se naučí používat vizuální gramotnost. Vizuální gramotnost jako výběr z toho, co je pro nás důležité. Já dokonce potřebuji, aby vše kolem mě bylo vizuálně strohé, protože jinak mě to rozptyluje. Potřebuji, aby knihy měly stejný font. Potřebuji, aby mé oblečení mělo jednotnou barvu. Potřebuji vše v čisté formě. Nesnáším, když je něco zdobné a květnaté, až z toho bolí zuby. Vyhýbám se vizualitě, abych mohla vidět, když otevřu oči. Vidět umění, vidět svět tím tichým jemným stylem, křehkým a naprosto nezásadním. Tím, jaký skutečně je. Moje schopnost vyhnout se vizualitě způsobila, že jsem vypnula nápisy na domech, značky u silnice, a jiné podobné lidské signály. Jsem někdy až nepříjemně slepá, abych mohla vidět to, co jiní nevidí. Dívám se z okna na modrý dům a na jeho linie a zaráží mne, co vidí ostatní. Kolikrát se podíváte nad první patro? A to je všechno co vidíte z toho domu. Koukejte vzhůru, jak říkal Don Bosco.

Výtvarná výchova mi přijde tím prázdnější, čím víc ji studuji. Nicméně je zde nepopiratelný fakt, že je to předmět, ve kterém se o dětech dozvíte daleko více než v jiných. Vaše schopnost vidět do lidí se zde projevuje. Dítě se zde otevírá učiteli, který je povinen ho analyzovat a motivovat. A pokud se vše povede, dítě se dostává k auto-edukaci. Pro mě jediným možným způsobem vzdělávání. Tedy dobrého vzdělávání, které nás baví a tím pádem za něco stojí. Sedět ve studovně a procházet knihy, je snad jediná možná věc, jak si vytřídit smysl pro to, co je důležité a co není. To, co nám předkládá učitel je osekané z pohledu žáků, z pohledu učitele on nemá jinou možnost, protože informační boom této doby je až moc šílený. Informací je příliš a je nutné vybírat si.

Aktuální současnost je zaměřená na technologii, vývoj. Naprosto neuvěřitelnou revoluci technologie, jakou zažíváme za posledních 15 let, si naši předci vůbec nemohli představit. A my to vlastně ani nevnímáme. Blízká historie je tak strašně vzdálená. To, že první kosmonauti přistáli na měsíci s horším počítačem, než je dnešní podprůměrný mobilní telefon, o tom něco vypovídá. Nicméně díky tomu přicházíme do doby nekonečných možností.

Ekonomika kvete více, než kdy předtím. Sice se všude prohlašuje, jaká je a není krize, ale když se na to podíváme z nadhledu, musíme připustit, že pro-sociální kapitalismus funguje. I když zatím jenom na severu. Upřímně čekám v budoucnosti dvě možnosti. Úplnou globalizaci nebo hrozivou válku a obojí je dost otřesná představa.
Tohoto trendu se snaží přidržet náboženství. Naše země jsou zpětně ovlivněny režimem socialismu, kde nebylo náboženství podporováno, a proto se v našich zemích náboženská propaganda podobá přísloví "tonoucí se stébla chytá". Možná ale rozdávání letáčků funguje, co já vím!

Společnost jako celek manipuluje s našimi názory. Ať je to projevem nebo přes média nebo jinak. Snaží se všude zaseknout svoje spáry.

Například ve fotografii se většina snímků spíše hodí k inscenované fotografii. Transformuje skutečnost tak rozsáhle, že to lidé, kteří v tom nejsou zběhlí, nepoznají. To mne mrzí, protože si vážím staré dokumentární fotografie a jejích pozic, které jsou přínosné do dnešní doby. Kdo se v době přehnaného Photoshopu a jiných grafických programů má vyznat v tom, co je pravda a co ne? A co zvládne naprosto mizerný ořez udělat s významem vztahů na snímku? Zajímá v tomto životě vlastně někoho pravda?

Morální správnost manipulace? Prosím? Všichni se dokážeme naprosto klidně rozhodnout o svém subjektivním názoru, ale kolik lidí si je schopno přiznat, že jejich názor je subjektivní?

***
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenny Lenny | E-mail | Web | 27. března 2014 v 10:00 | Reagovat

To vám teda valí pěkné šrouby do hlavy, to o té škole, jak se vrátili k přísnému řádu... Existují "školy". kde nemají žádné předměty, žádné osnovy, nikdo nikoho nenutí, aby se učil - a funguje to. Říká se jim svobodné školy (např. http://www.svobodauceni.cz/clanek/na-konci-cesty-svobodne-skoly). Na podobných principech jsou i Montessori, kde si třeba děcka odhlasují pravidla chování, učí se na co mají chuť atd. Takže ukázkový případ manipulace ze strany tvých učitelů :)

2 Shagua de Sanguinis Shagua de Sanguinis | 27. března 2014 v 12:03 | Reagovat

[1]: Tak to byl příklad jedné americké školy, neříkám že všechny to tak mají. Ale tento příklad je naprosto reálný...vím učili jsme se i o těch ostatních ale tohle mě zaujalo.

3 Cleta Cleta | Web | 18. července 2017 v 22:10 | Reagovat

Ako sa dostať bezplatný iPhone5S? Veľmi jednoduché! Podrobnosti WEB!

4 Arlenenug Arlenenug | E-mail | 22. července 2017 v 3:50 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

5 Arlenenug Arlenenug | E-mail | 22. července 2017 v 18:26 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

6 Flossiepoisk Flossiepoisk | E-mail | 25. července 2017 v 18:47 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

7 CarolynNuarp CarolynNuarp | E-mail | 5. srpna 2017 v 2:25 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

8 Carolynbal Carolynbal | E-mail | 6. srpna 2017 v 5:19 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

9 Avito777Rhync Avito777Rhync | E-mail | 15. srpna 2017 v 16:49 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито авто акции
авито волгоград
одежда +на мальчика пакетом +на авито
куплю вещи пакетом +на девочку +на авито
авито краснодарский

10 Avito777Fush Avito777Fush | E-mail | 16. srpna 2017 v 5:38 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито работа вакансии
авито вещи женские пакетом
авито ростов +на дону бесплатные
покупаем турбо пакеты +на авито со скидкой
авито б

11 Avia777gen Avia777gen | E-mail | 16. srpna 2017 v 23:50 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

купить авиабилеты s7 дешево москва
авиа дешево купить билеты онлайн
дешевые билеты +на самолет аэрофлот официальный сайт
авиабилеты онлайн дешево
купить авиабилеты дешево аэрофлот официальный сайт туту

12 Larrynab Larrynab | E-mail | Web | 12. září 2017 v 19:03 | Reagovat

http://www.studioconsani.net/component/k2/itemlist/user/943017  смотреть кино дэдпул хорошем качестве hd 720   фильм видео обзор  http://automationsys.ir/component/k2/itemlist/user/3047

13 Larrynab Larrynab | E-mail | Web | 28. září 2017 v 19:44 | Reagovat

http://www.whereiskentoday.com/component/k2/itemlist/user/93120  смотреть русско порно фильмы онлайн   выход кино полный фильм  http://www.ferromar.com.br/component/k2/itemlist/user/229581

14 Avito321Tox Avito321Tox | E-mail | 28. září 2017 v 22:49 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам надо  конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

коробки для денег на свадьбу авито
avito перевод денег
бесплатные аккаунты для авито
авито удалить аккаунт без паролей
создать много аккаунтов на авито

15 AlysonGue AlysonGue | E-mail | Web | 18. října 2017 v 4:10 | Reagovat

http://www.akonter.com/story/buy-soma-online-without-prescription-/

16 Avito321Tox Avito321Tox | E-mail | 21. října 2017 v 19:42 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам надо  конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

где купить аккаунты авито
как купить аккаунт на авито
как вернуть деньги с авито за заблокированные
авито деньги в челябинске
за что берет деньги авито

17 CharlescIg CharlescIg | E-mail | Web | 23. října 2017 v 11:48 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

18 Larrynab Larrynab | E-mail | Web | 31. října 2017 v 18:41 | Reagovat

http://www.noorification.com/component/k2/itemlist/user/405342  фильм 1 полный фильм   смотреть мультфильм онлайн про войну  http://www.ardesioscavi.it/component/k2/itemlist/user/104963

19 BethanyVsq BethanyVsq | 11. listopadu 2017 v 5:09 | Reagovat

Hey everybody! Lately I have been battling with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=http://esma.xyz/story.php?title=where-to-buy-fluoxetine-prozac-online-without-prescription-%7C-order-now>read more</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

20 Alinkaohi Alinkaohi | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 12:26 | Reagovat

<a href=http://eromoney.com/?ref=4845><img>https://image.ibb.co/bTZSk6/copywriting_rabota.jpg</img></a>
Приветствую люди.
Не так давно у меня были серьезные траблы из-за отсутствия стабильного дохода.
Я молодая студентка но найти себе денежного папика как-то особо нет желания. Начала подыскивать способ заработка в нете и случайно наткнулась на один очень интересный сайт. Вам сюда <a href=http://eromoney.com/?ref=4845>тут</a>

Весь процесс сводится к тому, что мне необходимо делать описание порно видео клипов и за это мне выплачивают деньги. Это легальный веб ресурс и отзывы о нем только позитивные.
Захотела попробовать, прошла небольшую проверку (нужно написать на проверку пять описаний и модер их проверив дает добро на работу).
Заработная плата вначале была не большой - платили по 8 рублей за каждый новый ролик, но в процессе труда я по началу вышла на 10 рубликов за видео - описав более двухсот порно клипов, а сейчас уже зарабатываю по двенадцать рублей так как перешла на рубеж в три тысячи клипов <a href=https://incest-home-video.ru/doter/430-dovela-doch-yazychkom-do-skvirt-orgazma.html>мама доводит доч до оргазма</a>
...
Что самое занимательное и к чему я усилено стремлюсь - это описать более пяти тысяч клипов и стать модером на представленном вашему вниманию ресурсе с уже установленной заработной платой и премиальными...
Выплаты проводятся постоянно после написания 50 роликов <a href=https://incest-home-video.ru/incest>http://incest home video ru/incest</a>
, так что об этом переживать не нужно...
Свои 500-700 рублей в сутки я зарабатываю стабильно и мне пока хватает...
Если есть желание - регистрируйтесь. <a href=http://eromoney.com/?ref=4845>на сайт</a>

Всем удачи!!!

21 Larrynab Larrynab | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 23:56 | Reagovat

http://yumstore.ir/component/k2/itemlist/user/15865  смотреть мультфильм свидание   мультфильм смотреть онлайн бесплатно полностью  http://yumstore.ir/component/k2/itemlist/user/15110

22 ElvaDgc ElvaDgc | E-mail | 26. prosince 2017 v 14:35 | Reagovat

апрапрапр

23 Spotloan Spotloan | E-mail | Web | 17. října 2018 v 16:42 | Reagovat

payday board <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">credit loans guaranteed approval</a> credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>poor credit loans</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama