Březen 2012

TWENTYTWENTY - 20. Shaguánoce

31. března 2012 v 7:12 | Shagua Akitsumi |  - Shagua diary
No upřímně jsem nikdy nemyslela, že se tohohle dožiju, s mým sebevražednými sklony jsem se dožila dvaceti a to je docela úspěch. No kdybych asi nebyla, tak línej sebevrah, tak je to o něčem jiném!
Ale musím vzkázat všem, co jim je patnáct šestnáct- nic nemá smysl a nic nikdy smysl mít nebude, jediné - Teprve teď to nějakej smysl dávat začne!
Ale nebudeme si kazit krásný svátek Shaguistů - Shaguánoce - a dle své beraní povahy vám všem přeji, co nejúspěšnější období. Já ho přeju i sobě…. Ne sobě nemusím, já budu mít skvělé období!Nyní už Cetiletá
Shagua Akitsumi <3

Můj trup brázdí vlny

30. března 2012 v 7:36 | Shagua Akitsumi |  POEZIE
Na vlnách černého moře
v potu a soli v tváři strhán,
splácí vlastní touhy a hoře.
Proti vlnám svůj trup vrhá.

Oddaně shrnuje vlasy řas,
s tichou bolestí v zádech skřípá.
Viděl spoustu světa krás
a někdy na hladině jen tak splývá.

Pro moře všechno udělal-
pro vůni ranního vzduchu.
Ve věčný život duši zaprodal.
Navždy členem námořního ruchu.Jak jsme byly na romantické vycházce?!

29. března 2012 v 14:55 | Shagua Akitsumi |  - Myšlenník

Sobotní večer, moje řádění a hysterie v rámci samoty nabrala takové obrátky, že se Nalli sbalil a přijel se projít se mnou do lesa. Nakonec jel vlakem a tak to bylo pro mě zajímavé, protože osobně vlak úplně z mého života vynechávám, neumím s ním jezdit a vůbec mě to nijak nikdy nefascinovalo. Ale Nalli tuhle prastarou dopravní vymoženost užívá docela úspěšně, což je pro mě čím dál víc nepochopitelnější. Ale možná to bude taky proto, že jsem vlakem jela jenom párkrát a zrovinka v lásce to nemám.

Šla jsem mu kousek naproti, ale ve své podstatě našel cestu sám. Přivítali jsme se a vyrazili na malou procházku mezi stromy do vnitra našeho háje. Byla tma a krásně a já tohle vážně dělám ráda- procházky v lese vážně stojí za to, zvláště ty noční, ale nedoporučuji chodit jako jednotlivec, zvláště pro slečny. Povídali jsme si, vedli se za ruku. Smál se mojí otázce "A věříš na víly?"

Když jsme došli až na hřbitov a ke kostelu tak jsme se odebrali k vyhlídce na prahu. Sedli jsme si na lavičku. Byla jsem tím přímo fascinována. Úžasné malé zářivé perličky kam jen oko dohlédne, vinoucí se kolem silnic a cest. Světla domovů a aut. Maličká tramvaj projíždějící na druhém břehu byla tak krásná a roztomilá. Vzpomněla jsem si na hodinu botaniky, jak jsme probírali zygomycota- neboli houby spájivé- jejich společenstva tvořící povlak na povrchu napadeného a úplně jsem viděla, jak to funguje v realitě stejně jako ve společenství těchto malých záškodníků.

Ale prvně jsem řekla, že mi to připomíná srdce. Bylo mi vytčeno- čistě realisticky-, že to moc jako srdce nevypadá- tak jsem se vytasila se zygomycotem. Tyto, ve své podstatě plísně, byly přijaty mnohem shovívavěji. Z toho jsme se ale dostali do debaty o odumírání centra- středu-původního výskytu. Když tato bouře názorů utichla tak jsem chvíli mlčky hleděla na svět, který elektricky pulsoval. Chvíli mi přišlo, že moc fantasie nepobral, i když to není úplně pravda, jen se snaží být objektivní.

Ale bylo to celé zapomenuto se slovy "Myslím, že tu byla Cacheka!". Můj pohled sklouznul z nejkrásnějšího města na obnažené nebe. A věděla jsem, že tohle teprve bude jízda. Začal se hrabat v mobilu- až vytasil se GPS a stránkami s geocachingem. Vítězoslavné "Jo je tu! Je to jenom kousek!" zpečetilo můj osud! Rozloučila jsem se tedy s výhledem a šla jsem hledat Caches mým Nalli. Jelikož podle GPS by se orientoval každý- tak jsem se párkrát mrkla na to jako na mapu a přibližně jsem ho dovedla na místo určení. Paradoxně on kouká stále jenom do telefonu a moc ne na zem, což nechápu, jak se může orientovat ale budiž.

Indicie pro nalezení Cache byla jednoduchá "Hledejte gumičku na kmínku". Dobře rozhlédla jsem se po těch pár metrech čtverečních a hrubým odhadem tam byla tak kolem 70 jedinců náletových Dubíků- velice všeříkající indicie, že ano! Chvíli jsem ho sledovala, jak kouká do telefonu, a chodí sem a tam, ale nakonec jsem mu na chvíli vyrvala baterku, kterou tahá taky všude- mi přijde, a prohledala blízké okolí. Bezúspěšně. Po asi čtvrt hodině se konečně přestal sísat do GPS a koukat na zem "Páč má blbý signál a ukazuje +-6 metrů!" tak začal hledat sám. Já se vyčerpaně zhroutila na již pekelně prohrabaný, trouchnivý a poničený pařez a koukala, jak bojuje s houštinou. Držel se skoro za Čest a Slávu. Občas sem mu řekla, že je moc daleko od místa určení a tak.

Nějak jsem se zamyslela a když jsem se otočila na něj znova tak baterka byla nějak nízko. No skoro po čtyřech hledal černou gumičku na kmínku. Smála jsem se pod vousy, ale nic jsem nenamítala.

Asi po třiceti pěti minutách jsme Cache nenašli, tak byl naštvaný jako pětileté dítě- ale naštěstí mu tohle nikdy moc dlouho nevydrží. Tak jsme se vydali ještě k druhému krásnému výhledu nad lomem. Který skýtá nádherný pohled skrze dubové větve na Velkou Chuchli a na naše domovy. Upřímně dle mě nemá nic na noční města a jejich pohledy- kromě procházky v lese, samozřejmě!Můj lesní a vílí svět

29. března 2012 v 8:00 | Shagua Akitsumi |  - Shagua diary
Byli jsme v lese, vzala jsem si svoje modré šaty a nějak jsem se zamyslela a zjistila jsem že je ta kombinace mírně vílí- a tak jsem měla takovou náladu a skotačila jsem po stromech že z toho vznikly nějaké fotky.... které se mi i líbili. no tak jsem si řekla že by mohlo přijít na to je dát na blog - což rozhodně věřte mi nebo ne stojí víc času než je sprostě a prachsprostě plácnout na FB- kde si můžou ležet. Ale beru ohled i na nefejsbůkářskou skupinu lidí. Tak se mrkněte mých komentářů si nevšímejte.


Vítejte v mém králoství za dubovým kmenem


Aristocratic Party

28. března 2012 v 14:47 | Shagua Akitsumi |  - Shagua diary
čistě soukromý večírek jen pro zvané, se koná na u mě doma, na programu bude focení, oběd, dort, společenské hry, a zábava všeho druhu. Večer se povedou debaty a zakončíme romantickou procházkou s překvapením.
Proběhne to tuto sobotu a neděli dopoledne. Doufám že si to všichni užijí a těším se že moje oslava dvacetin bude jedinečná!


*byla jsem nařčena že si to mám schovat a až napíšu knihu že tohle má být přebálka!*

Deníková sonda - náhled do hlubin duše

28. března 2012 v 14:10 | Shagua Akitsumi |  KRESBY
Rozhodla jsem se, že Vám spfotím moje práce, co si tak někdy čářu do deníku, skicníku, plycníku a čeho všeho ještě- nečekejte moc komentář k něčemu nemám moc co dodat...Chlubím se a představuji - Drahouška

22. března 2012 v 17:00 | Shagua Akitsumi |  - Shagua diary
Bylo mi vyčteno mojí dobrou kamarádkou, že o kom tu stále píšu- že ani pořádně neví, že mu pokaždé říkám trochu jinak. No tak jsem se rozhodla se pochlubit všem (co tu chodí a zajímají je tyhle výplody mé choré mysli) a ukázat jim mého Drahého (doufám, že mě za to nezabije, ale co je to můj blog… má smůlu).
Poznali jsme se vlastně náhodně, ani jeden jsme nikoho nehledali a nakonec jsme zůstali spolu. Oba máme podobný smysl pro humor a tak se spolu strašně nasmějeme. Jak mě znáte, jsem úchyl na přezdívky a tak mu nejraději říkám Drahý Drahoušek… přesto jich mám na skladě víc než dost. Hlavně jsem dost sprostě ze staré řeči v knize "Black Dagger Brotherhood" (ano, veřejně se přiznávám k četbě tohoto věci!) čmajzla přezdívku Nalli/Nalla- ale taky ji nepoužívám moc často.
Takže všem kdo nevěří, že někoho najdou, vzkazuji "přestaňte někoho hledat, to je největší lákadlo pro všechny ostatní!" Protože tohle platí a je důležité si zachovat chladnou hlavu a mysl pěkně šílenou.
Jak tohle ukončit? Asi naivní větou - "Mějte se rádi a věřte na zázraky!" - jelikož nejsem moc naivista - "Užívejte svobody, dokud to jde!"Lost in blue - šaty

21. března 2012 v 14:14 | Shagua Akitsumi |  MÓDA
Staré šaty, které jsou nenošeny, nemají co pohledávat ve skříni. Tak jsem na sebe natáhla spodničku- přes to jsem hodila svoje modré šaty s kašmírovým vzorem. A jak jsem byla ráda, že je tak krásně. Můj Drahý mě vyfotil párkrát, tak jsem si řekla, že to se mnou ještě tak hrozné není. Prostě umím šít ještě celkem slušně a tak snad se bude líbit. Na to že jeto rok staré dílko a mělo fotící i celkovou premiéru až teď jsem spíš prostě jenom nevěděla kam s nimi jít.

Neví docela jsem si je oblíbila
Spodničku i šaty jsem šila sama,botky mám už nevím odkud a tak cekově to bylo vtipné- včetně záchvatu Falkona kdy se rozhodl že bude hledat Cacheky....no holt něco musíme jako ženské přežít (i s odřenýma patama)


Anděl letí nejrychleji do zatáčky!

20. března 2012 v 23:28 | Shagua Akitsumi |  - Psychadelics
Anděl letí nejrychleji do zatáčky!

Když se za sebe podíváte a zjistíte, že vaše křídla jsou divně tvarovaná. Taková jiná a rychlá prostě zvláštní. Ničí vás představa že ostatní jsou hrdí a vaše napůl orlí křídla jsou úžasná. Skočíte si ze stromu, prohnete se do oblouku a pak to ucítíte zrychlení jako blázen jenom proto, že zatáčíte. No a tak plachtíte rychlostí blesku nad krajinou jenom se vlastně houpete ze zatáčky do zatáčky až doletíte nad ledové kry kde vaše pohyby ustanou posadíte se zvolna na zem. Ale vaše křídla jsou moc těžká na to, aby je kra unesla.
Praskne, ale nejste schopni vzlétnout. Vaše křídla vás sama o sobě stahují nížeji a nížeji pod hladinu. Nevidíte nebe, ale topíte se v modré, letíte v modré tichosti.
Nevíte, kde jste, sníte-bdíte. Upadáte v ledové vodě, ale zemřít nemůžete. Jste mimo realitu, jak můžete umřít? Lepší než kdyby vás dostali Kotroni. Ale věčnost spánku v ledu a zmaru? … Proč sníte sen, proboha, kde jsou andělé nesmrtelní a ještě k tomu stíháni přesilou Kotronů?

Prostě a jednoduše proto, že Anděl létá nejrychleji do zatáčky.

Centropen versus Papír - Skicujeme

20. března 2012 v 21:50 | Shagua Akitsumi |  KRESBY
tak poslední dobou jsem najela na dost jiný styl - bez podkresu, bez ničeho, chvíli koukat z fleku črtnout.
A byla jsem strašně usurpována abych něco nafotila tak jsem nafotila lidi a jiné zvířectvo


hrozně se mi povedly tepláky

Gothická Procházka - report

20. března 2012 v 20:27 | Shagua Akitsumi |  - Shagua diary
Gothická procházka po Výtoňi a nakonec i nahoru na Vyšehrad dopadla výborně.
Sraz byl v 11:00, na který dorazila Sam s Eliškou. Eliška je krásná, ale nevrlá čivava, která ač se bojí, tak je strašně zvědavá. To jsme seděly chvilku na památníku "Praha svým vítězným synům!" a povídaly jsme si, když jsem uviděla mého drahého Danteho, a nemohla jsem na něj nezakřičet. Jeho slibovaná účast ztroskotala na nápadu jeho matky, která se rozhodla, že jeho a jeho milou vytáhne za kulturou na výstavu.
Ale kde se vzal, tu se vzal Sharpiod, a tak jsme s ním čekaly na mého drahého, který tentokrát nepřišel tak pozdě jako vždy, ale jenom o snesitelnou půlhodinku, která se mu promíjí. Nakonec se Sam rozhodla, že je tak krásně, že skočí pro svého syna Mariana. Když přišla s touhle kulkou vystřelenou do prostoru a času, nestačila sem zírat, jak rychle umí běhat. Byl hned tuhle a hned támle.
Byli jsme tedy v původní verzi všichni, a tak jsme vyrazili na nábřeží na labutě. Koupila jsem tři rohlíky - což se ukázalo jako málo prozíravé.Gothická Procházka s focením

13. března 2012 v 2:54 | Shagua Akitsumi |  - Shagua diary
v Sobotu jsem slíbila fotící sraz, tak tady to je-

Sobota 17.03.2012 - v 11:00 - 17:00 - Palackého náměstí v parčíku u pomníku "Praha svým vítězným synům"
Procházka je kolem řeky, směrem k Podolí a zpět, nejspíš se někde najíme. A budeme fotit (v plánu mám vzít stativ a podobné propriety). Byla bych velice ráda, kdybychom potkali labutě a kachničky- takže jeden nebo dva rohlíky sebou by vůbec nebylo špatné.
Když skončíme focení- můžeme se po dohodě odebrat někam na jedno.

Přihláška jako minule:
poslat přezdívku na shagua@seznam.cz
nebo do komentářů k Procházce zde nebo na Daily-Gothic.blog.cz

Seznam přihlášených:


příslušný letáček zde:Report - Gothic Sraz 10.03

12. března 2012 v 21:23 | Shagua Akitsumi
Drahoušci,

Naplánovala jsem sraz- přihlásilo se dost lidí, a sešli jsme se nakonec ještě v hojnějším počtu než jsme bylo v plánu.

Srazovali jsme na I. P. Pavlova nakonec do pěti, pak jsme se odebrali na hodinu vyfotit pár fotek. Kvůli omezenému světlu jsme nakonec odebrali pomalu do Necropolis.
Když jsme tam přišli tak tam bylo naprosté mrtvo a ticho prázdno. Ale zabrali jsme výhodnou stolovou pozici- a začali si povídat. Dole probíhala přednáška o vesmíru- tak jsme vtipkovali, že proto tam nikdo není.
Zábava byla v plném proudu, pivo teklo proudem, Coca Cola jak by smet. Pak dorazili další lidi, bavili jsme se- bylo to velmi příjemné a osvěžující.
Všichni co se fotili pohromadě.
Eve, František, Shagua, Falkon, Sam


první focená byla Eve, milá slečna co se na mě krásně usmívala a byla opravdu příjemná...

....


pak přišel na řadu Falkon... (Můj Drahouš..xD)
....František dostal díky svému libému vzhledu a šáhlosti mé nejlepší přítelkyně dneska spoustu přezdívek, jako: KaratteKitt, VanHelsing, Lovec, Mrakomor ...

....Sam- měla tu smůlu že šla jako poslední...a tudíž měla nejmíň světla....

všechny fotky naleznete zde:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1998729103292.60878.1695452425&type=1&l=1f55b14d83

jinak se těším na příště..!

Sraz lidí ze Gothic Seznamky

5. března 2012 v 23:21 | Shagua Akitsumi |  - Shagua diary
Gothic Sraz 10. 03. 2012 - na I.P. Pavlova v 16:30
Jde se do Necropolis (dle současného plánu)
Bude nejspíš nějaké focení- kdo by chtěl
Prosím pošlete přihlášky do této Středy (přinejhorším do čtvrtka dopoledne)
na můj mail- Shagua@seznam.cz (Jméno přesdívka)

Přihlášení účastnici:

Shagua
Falkon
Avernjuras
Anette Amelie
Lucian
Fanouch
Willow.Unicorn
DisenchantedVamp
Margueritte

PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO!Vrčící Kometa

4. března 2012 v 17:43 | Shagua Akitsumi |  POEZIE
Vyčpělý pach benzínu
ušitý ti na míru
řve a křičí ďábel sám
dere se k tvým útrobám

Rychlost je jen šmouha
co stala se ze světa
tichá přede vnitřní touha
letíš- už si kometa.

Až zavrčí ta pružná šelma,
důležitá je ta helma
až srazíš se svým osudem
myslím že staří nikdy nebudem.