Opršené Růže!

20. srpna 2011 v 18:24 | Shagua Akitsumi |  - Psychadelics

Růže. Symbol zamilovaných. Někdy je to ale jinak. Svět, ve kterém kvetou mé růže, je úplně jiný. Pochmurný a deštivý. Moje růže povadle vyrůstají z bahnité půdy a kloní své hlavy k zemi. Déšť jim smývá barvu z okvětních plátků, jako stejně smývá barvu ze starých vybledlých plakátů. A ony pochmurně klopí omšelé listy k zemi. Listy na nichž se jeví známky stáří a opotřebovanosti. Jistě květiny, které by nikdo nechtěl ve své zahradě se spoustou pochmurných barev. S krásnými dešťovými kapkami rozlitými všude po celých okrajích i vně květu. S kapkami, co vysávají barvu ze všeho, čeho se dotknou.
A ty růže by vážně chtěli být možná i čerstvé a vzpřímené, ale nejsou. Jen vzduchem se nese jejich těžká vlhká vůně. Která osvětluje svět tisícem světel. Prosakuje skrze bahnitou půdu až k pramatičce Gaie, která sídlí hluboko v nitru Země. A říká všem, že i když deštivé období zničilo všechny květy, stále tu tato konstantní síla je a stále chce být spatřována a pociťována. Tyto květiny se svou chladnou vizáží ukazují jen druhou stranu světa a jeho energie.
Růže jako květina, která fascinuje lidstvo po mnoho generací, se otvírá všem na obdiv. Ale nehledejme perfekcionismus v růžích u stánku, s umělými kapkami rosy. To opravdu ne. Podívejte se do rozblácených záhonů po týdnu letních dešťů. Na ty opršené květy, které přestože vykvetly za morousna a oblačna hrdě kvetou dál. A jejich omšelá barva působí romanticky pobledle a pastelové tóny dodávají životu melancholii.
Možná jsme jiní my, co tyto růže považujeme za mnohem krásnější, než ostatní.

Růže
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jasmína Nocte Somniare Jasmína Nocte Somniare | Web | 20. srpna 2011 v 19:56 | Reagovat

Růže v takovéto podobě vypadají krásně..
Růže mě taktéž vždy fascinovaly :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama