Cestou necestou...vždycky někam jdeš!

26. července 2011 v 1:57 | Shagua Akitsumi |  - Psychadelics

Život? Napadá vás něco? Mě ano. Je to cesta. Beznadějná a nikde nekončící. Ale kdokoliv po ní jde je jenom beznadějný případ blázna. Možná, že proto po ní všichni kráčíme. A někdy dokonce máme komu podat ruku na té cestě. Takže neváháme a kráčíme.
Jen tak s ničím v kapse. Bez pětníku všichni někam jdeme, i když se nám zdá že stojíme. Nikdy nebudeme stát. Nikdy se nezastavíme. V depresi, v pohodě, v štěstí, v neštěstí všichni putujeme dál…
Ani Ty se nezastavíš, ani ty se neprohneš v pase a nepodíváš se na nebe. Ne všichni půjdeme každou vteřinou k dalším znalostem. Ať sedíme v rohu, nebo běžíme maraton.
Ale víš, když už sedíš v tom dostavníku, který uhání nespoutanou rychlostí ku předu. Narovnej se a porozhlédni se kolem. Nemusíš zastavovat- Nezastavíš. Prostě se rozhlédni kolem a spatři svět. Jehličí, listí a hlínu. Silnici a kamení. Ptáky mezi mraky a samotné mraky. Dívej se na lidi a nadechni se. Vždyť skoro nedýcháš. Nadechni se čistého vzduchu. Esence života.
Vidíš svět kolem Tebe? Jak se točí, aniž by na tebe kdokoliv hleděl. Svět Tě nepotřebuje- Ty potřebuješ svět. Ale když se na něj mračíš tak ti nikdy neukáže zlato a motýlí křídla. Prostě se usměj.
Na to jak se to točí, na to jak ti cesta ubíhá. Usměj se na každou vteřinu. A budeš se cítit líp. Jestli to funguje- nevím, prostě to vyzkoušej. Zasměj se. Zasměj se nahlas na svůj život. Na to jak žiješ a na to co děláš. Na svého bratra, sestru i babičku. Usměj se na neznámé lidi v tramvaji. Usměj se na psa, na kytku a na slunce.
Přijde Ti to naprosto šílené? Ano? Je to šílené, ale o to nejde… jen mi řekni, jak se u toho cítíš!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kolii:) Kolii:) | 13. září 2011 v 22:55 | Reagovat

Ano, někdy se přesně takhle směju a kolemjdoucí na mě koukaj jak na uboze retardovanýho člověka... Ale v tu chvíli mě to nevadí naopak ještě víc pobavuje... Pak zavřu oči a zaklonim hlavu a jen jdu a dejchám... A hlavně si to užívám.. A co ty? Jak si ty užíváš cesty.. Asi se to tu brzy dočtu, protože jsem teď začla:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama