Červenec 2011

Cestou necestou...vždycky někam jdeš!

26. července 2011 v 1:57 | Shagua Akitsumi |  - Psychadelics

Život? Napadá vás něco? Mě ano. Je to cesta. Beznadějná a nikde nekončící. Ale kdokoliv po ní jde je jenom beznadějný případ blázna. Možná, že proto po ní všichni kráčíme. A někdy dokonce máme komu podat ruku na té cestě. Takže neváháme a kráčíme.
Jen tak s ničím v kapse. Bez pětníku všichni někam jdeme, i když se nám zdá že stojíme. Nikdy nebudeme stát. Nikdy se nezastavíme. V depresi, v pohodě, v štěstí, v neštěstí všichni putujeme dál…
Ani Ty se nezastavíš, ani ty se neprohneš v pase a nepodíváš se na nebe. Ne všichni půjdeme každou vteřinou k dalším znalostem. Ať sedíme v rohu, nebo běžíme maraton.
Ale víš, když už sedíš v tom dostavníku, který uhání nespoutanou rychlostí ku předu. Narovnej se a porozhlédni se kolem. Nemusíš zastavovat- Nezastavíš. Prostě se rozhlédni kolem a spatři svět. Jehličí, listí a hlínu. Silnici a kamení. Ptáky mezi mraky a samotné mraky. Dívej se na lidi a nadechni se. Vždyť skoro nedýcháš. Nadechni se čistého vzduchu. Esence života.
Vidíš svět kolem Tebe? Jak se točí, aniž by na tebe kdokoliv hleděl. Svět Tě nepotřebuje- Ty potřebuješ svět. Ale když se na něj mračíš tak ti nikdy neukáže zlato a motýlí křídla. Prostě se usměj.
Na to jak se to točí, na to jak ti cesta ubíhá. Usměj se na každou vteřinu. A budeš se cítit líp. Jestli to funguje- nevím, prostě to vyzkoušej. Zasměj se. Zasměj se nahlas na svůj život. Na to jak žiješ a na to co děláš. Na svého bratra, sestru i babičku. Usměj se na neznámé lidi v tramvaji. Usměj se na psa, na kytku a na slunce.
Přijde Ti to naprosto šílené? Ano? Je to šílené, ale o to nejde… jen mi řekni, jak se u toho cítíš!

Temní- ne, zlí!

18. července 2011 v 10:54 | Shagua-san |  POEZIE
Když je peklo zdrojem síly,
když tvé světlo ničí býlí,
pozvedni hlavu v dálku hleď
na tichou plýžící se noci sněď.

V temnotě je dost pravdy
a pokud je to tak vždy
v temnotě skryji svou tvář
možná i svou temnou svatozář.

Inu, temný není evivalent zlý
i světlí jsou často velmi falešní.
Tak nebo tak, nesuď nikoho
však i temní umírají mají-li pro koho!

hříchy démoní

10. července 2011 v 20:20 | Shagua-san

Pod rouškou noci
Mladý démon sám
Přichází k pomoci
Přichází k nám.

Ale nikdo ho nevidí,
I když je krásný-
Nikdo ho necítí
I přes obraz jasný.

Tak přišel pomoci
Ale neuspěl
Podlehl nemoci
Hříšných těl.