Portrét - část 1

4. dubna 2009 v 22:34 | Shagua-san |  - Krátké útvary
většina lidí mi píše jak mě máte rádi...a někomu je líto že je někdy na tvz. Výsluní někdo jinej...
Takže tahle povídka je inspirovaná Kuřetem a hideem...pak myšlenkami různých osob....velice nesouvysejcích spolu.....takže nechci jí nikomu věnovat jelikož je pro všechny kteří si jí s chutí přečtou a zanechaj mi nějaký komentář!....děkuji!


"Mám to udělat?" podívala se na něj a odložila štětec.
Jen na ní kývnul a ona vzala nůž do ruky. On se na ní usmála a přikývnul znovu. Přiložila si nůž k zápěstí a trhla pod chladnou ocelí se vyvalila hrká krev a on se krutě začal smát a pomalu se rozplýval dokud nezmizel úplně.


"Tys mě podvedl" zařvala a vzala sklenici s vodou od barvy mrskla jí na zeť u níž před chvílí stál. Kapala na zem krev z jejího zápěstí a ona slyšela jeho smích a pak viděla dva muže v kabátcích. Skryla se do rohu se setmělé místnosti, která obsahovala stojan a spoustu barev, na zemi nějaké polštáře a nic jiného, jen vše bylo od barev zem štětce a barvi dle nálady přítomných zářily, nyní bylo vše pohaslé.
Přibližovali se k ní a jeden se dotkl jejího čela. Snažila se ucuknout ale nestihla to a nikdy nestihne, jelikož se uvolnil řetěz krami a ona vyklouzla zvolna ze svého těla teprve teď si všimla že ti dva mají šedá křídla a odcházejí pryč.
Už h nikdy nespatří…nikdy neucítí ani neuslyší milí smích….nikdy si s ním nepromluví…už j obraz na stěně nikdy nic nebude říkat….i když on za vše může…ona ho má stále ráda…nemateriální slzy jí vyklouzly z pod víček…Nikdy….
Přeběhla k jeho portrétu kterém se nepodá jeho fotkám ale jemu jak ho viděla ona…rukama se dotkla jeho jemně vymalované tváře a rozbrečela se na plno a pak cítila že jí to vtahuje do vně. Nechala se jen poslední pohled stojanu a štětcům jenž vždy tvořili její život a poddala se proudu.

Na portrétu k němu přibila další tvář. Ona jenž ho milovala i když se ho nikdy nedotkla, a teď již nedotkne. Jeho jenž utekl zbaběle místo aby jí zachránil od osudu v obraze.

Vrátil se ale bylo pozdě pouze jen viděl jí v obraze a začal plakat a nemohl dál pak uviděl jen jedinou věc, která v tomto pokoji nepřipomínala umění malby ani kresby, kytaru na ní ona neuměla ale obdivovala připomnělo mu jí to a když si uvědomil strašlivou chybu jen se poddal proudu a struny kytary se smutně rozezněli.

_-_

"A v posledním pokoji tohoto úžasného domu je jediná vada …ten obraz ani kytara nejdou sundat…zkoušeli jsme to ale nevíme jak to původní majitel přidělal" vysvětlovala obchodnice v minisukni která prováděla tím to domem snad stý pár ale nikdo nekoupil. Dvojice mužů vypadala dobře a byli nadšení domem zdálo se jí že je místnost neodradí.
Ten co vypadal mladší vyhledal přítelovu ruku a pevně jí stiskl na znamení souhlasu. Ten však s kamennou tváří jeho projev přešel.
"Myslím že ano i když suma je veliká myslím že se mi to líbí dostatečně." Pravil o něco starší s tmavými vlasy a zahleděl se do modrého pohledu svého blonďatého přítele.
Obchodnice se radši odvrátila k obraz když mu onen drobný blondýn skočil kolem krku a vášnivě ho políbil. Neměla to ráda ale náš zákazník náš pán.

Po dokončení transakce s domem se začali stěhovat. Byl veliký ale mladému Jessiemu se nejvíce líbil ten pokojík s nesundatelnou ozdobou. Rozhodl se tam udělat ložnici a jakožto umělec dokázal ocenit takovou zajímavost a jakožto vydržovaný milenec si umě dupnout a tak ložnice měla své místo.
Nechal ta soustu původních věcí jak bylo malířské vybavení jenom zde přibyla nízká postel v japonském stylu dostatečně velká ke všem hrátkám.
Podobně vydobyl i zbytek pokojů a hlavně si zařídil krásnou koupelnu. Mohl si to dovolit jelikož jeho přítel byl velice bohatý a velice přepracovaný z čehož vyplívá že i frustrovaný a tak on byl pro něho výhra.
Miloval ho a na ničem jiném mu nezáleželo pouze na jeho Richiem.

Jednou se tak po milování rozvaloval v posteli a přemýšlel. Richie usnul a chrápal o sto šest. Ale Jessie byl zvyklí. Díval se do stropu a přemýšlel a v tom zaslechl pláč. Nářky až mu přejel mráz po zádech. Pozvedl se na loktech a rozhlédl se po místnosti.
Zrak mu padl na obraz kde normálně dvě sedící postavy se objímali respektive mladá dívka objímala šíleně oblečeného muže okolo 35 let. A plakala že bylo ve vzduchu vidět stříbro zoufalství.
Zaklepal hlavou jako že se mu to zdá. Ale když se podíval znova ona se vrátila v plynulém pohybem na svoje místo a jen slza stékala z mužova temně nalíčeného oka.
Pak se podíval pořádně a vypadali oba jako by se nikdy nemohli jen ho němě pozorovali svým zrakem který byl plný smutku. Nervně polknul a přitulil se k Richimu, který se ani nehnul jen h ze spaní objal, takže se Jessie cítil jakž takž v bezpečí. Ale usnout již nemohl.
Zhruba za hodinu uslyšel pár zvuků. Podíval se na obraz ale tam jen na něj hleděli a tak si položil hlavu spět na Richieho hrudník a pak to uslyšel znovu.
Podíval se na kytaru a viděl jak ze strun kape voda a ty jemně vibrují v tónech pomalé ale strašně smutné melodie.
Přitulil se tak blízko že Richi se mírně probral
"lásko nemohu dýchat…povol trochu!" řekl mu ze spaní ochraptěla a pohladil ho po boku. Jessie si uvědomil mocnost jeho stisku a povolil. Po té se ještě nevěřícně podíval na kytaru a na obraz a chtěl se odvrátit v tom zaslechl.
On nás vidí… výkřik patřící dívce z obrazu, tím si byl jist.
AAA…má lásko konečně…mi bude odpuštěna moje chyba…promluvil hudebně zabarvený hlas.
Jessieho to velice děsilo. Ne to že slyší hlasy ale to že je neslyš doopravdy že slyší pouze někde uvnitř svojí hlavy.

Takto probděl celou noc a druhý den ráno mu Richie řekl že vypadá jak mrtvola. Jessie po něm hodil hrnek a pravil že se o tom nebude bavit. Tak tedy vyfasoval Richie svačinu do práce a jel.
Jessie zůstal doma sám a tak se tedy bojácně vypravil k obrazu a kytaře. Když vešel do pokoje barvy jakoby se rozsvítili a pochmurná nálada odtažité dvojce na obraze opadla.
Šel blížeji k obrazu a kdyby byl psem měl by ocas někdy mezi půlkama. Bál se když došel blíže uviděl jak se dívka pousmála. Ale když zamrkal tak tam nic nebylo. Polknul při pohledu muže jenž se mu zarýval do jeho očí. Neznal ho ale nějakým způsobem věděl že není jen tak někdo. Podíval se od obraz a vyděsil se.
Byla tam loužička vody jenž prosakovala podlahou. Zalapal po dechu a rychle se přesunul ke kytaře která měla vlhké struny.
Sebral všechnu odvahu a dotknul se strun. Zazněl naprosto čistý zvuk a on se ji pokusil sundat ze zdi. Pokoušel se o to i dříve ale nyní se jemně uvolnila a padla mu do rukou. Posadil se na postel a začal hrát. Nikdy neměl kytaru v ruce ale jeho prsty se rozeběhli a rozezněli struny melodii kterou v životě neslyšel, ale byla krásná.
Hrál a hrál a zapomněl na čas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kumiko Kumiko | Web | 4. dubna 2009 v 23:18 | Reagovat

To bylo fakt moc krásný!...Bude brzy pokračování?

2 Eii Eii | Web | 5. dubna 2009 v 12:21 | Reagovat

Je to krásný! A začíná to být i napínavý.. Ale.. KDE JE EvP???!!!>-<

3 Shagua-san Shagua-san | 5. dubna 2009 v 19:36 | Reagovat

no eh...EvP....no pracuji...shimoto desu....

4 Sierra Dare Ayumi-san //Miyu *to je přezdívek, co??**♥♥♥ začíná se jí to tady hodne líbit xD vážit xD* Sierra Dare Ayumi-san //Miyu *to je přezdívek, co??**♥♥♥ začíná se jí to tady hodne líbit xD vážit xD* | Web | 6. dubna 2009 v 15:26 | Reagovat

heej nestežujte se xD *nekdy není nálada, ani motivace..*

dle me je tohle hezu... takže tohodl ebude víc? *tváří se velice inteligentne, ale nevyčetla to z toho xD*

držím palce pri dalším psaní :)

5 Shagua-san Shagua-san | 6. dubna 2009 v 17:52 | Reagovat

no měla by vyjít ještě k portrétu další část (velice brzy) a konečná....pak by mělo vyjít slibované Emo vs. Punk a nějaká dívka s duchy....no pak ještě něco píšu....ale chtěla bych sem přidat zase další texty...no uvidim!

6 Sierra Dare Ayumi-san //Miyu *to je přezdívek, co??**♥♥♥ začíná se jí to tady hodne líbit xD vážit xD* Sierra Dare Ayumi-san //Miyu *to je přezdívek, co??**♥♥♥ začíná se jí to tady hodne líbit xD vážit xD* | Web | 6. dubna 2009 v 19:20 | Reagovat

aaha, rozumím.... *Gackt: hey to divná, tiež bys konečne mala dopísať tú poviedku čo sa s tým flákaš už tri mesiace a je to na 9a4 vo worde?? nechcela si už končiť? *uchechtne se**

*S:... zase rýýpeš? jo, a co xD jáá se snažím.. teda.. téměř se snažím xD nemohu za to, že to nejde podle představ.. a má to víc! Teda, .. možná xD Měla bych začín psát něco novýho.. není s kým*

Tak to přečtu až to bude... chci vědet, jak tohle dopadne...

7 Replica Bags Replica Bags | E-mail | Web | 17. září 2012 v 5:03 | Reagovat

Incredibly cool! I assistance your view!

8 Ugg Boots Cheap Ugg Boots Cheap | E-mail | Web | 22. září 2012 v 5:48 | Reagovat

Thank you for your well-thought content. I'm really at perform proper now! So I ought to go off with no reading through all I'd like. But, I place your web site on my RSS feed in order that I can read mor

9 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 23. září 2012 v 19:58 | Reagovat

Extremely regularly I go to this website. It very a great deal is pleasant to me. Thanks the author!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama